Beryn Outdoor Wall Lamp, Steady/Sensor Lights
Inspiration
- This wall lamp is made of metal and acrylic, which is waterproof. The lamp body is made of high-tech imitating the air bubble of crystal, which forms a romantic starry sky when opened at night like around, illuminating your night and bringing you a unique visual experience.
- The body of the light is black and available in two styles with a great sense of design.
- The light coming through the shade is like a starry sky, very good waterproof effect, great for indoor and outdoor use. For example, porch, front door, deck, garage, balcony, hallway, staircase, entrance, corridor, living room, etc.
- It works well indoors and outdoors, very durable and not easy to break, offers two styles to choose from, a unique shape, showing excellent quality.
Product Details
| Type | Outdoor Wall Lamp |
| Style | Beryn |
| Suggested Space Fit | Garden;Corridor |
| Suggested Room Size | 5-10m² |
| Indoor or Outdoor Use | Indoor and Outdoor |
| Dimmable | No |
| Smart Enabled | NO |
| Need Assembly | Yes |
Light Source
| Bulb Type | LED |
| Bulb Base | SMD |
| Light Source | Wire |
| Number of Bulb | Led Board Warm White Bulb Include |
| Voltage (V) | 220V |
| Maximum Wattage(W) | 12w |
Material
| Primary Material | Metal+Acrylic |
| Fixture Material | Metal |
| Shade Material | Acrylic |
Dimensions
| Product Weight (lb) | 4.4lbs |
| Body Height - Top to Bottom (inch) | 13.8inches |
| Body Length (inch) | 4.7 inches |
| Body Width (inch) | 3.7 inches |
Note
| The size is manually measured, there will be an error of 1-3cm. Because of the difference in light, there may be slight chromatic aberration. We appreciate your understanding Inadvance. We recommend that you'd better let a professional electrician to install it |
Select Style
From $44.14
Original: $147.14
-70%Beryn Outdoor Wall Lamp, Steady/Sensor Lights—
$147.14
$44.14












Description
Inspiration
- This wall lamp is made of metal and acrylic, which is waterproof. The lamp body is made of high-tech imitating the air bubble of crystal, which forms a romantic starry sky when opened at night like around, illuminating your night and bringing you a unique visual experience.
- The body of the light is black and available in two styles with a great sense of design.
- The light coming through the shade is like a starry sky, very good waterproof effect, great for indoor and outdoor use. For example, porch, front door, deck, garage, balcony, hallway, staircase, entrance, corridor, living room, etc.
- It works well indoors and outdoors, very durable and not easy to break, offers two styles to choose from, a unique shape, showing excellent quality.
Product Details
| Type | Outdoor Wall Lamp |
| Style | Beryn |
| Suggested Space Fit | Garden;Corridor |
| Suggested Room Size | 5-10m² |
| Indoor or Outdoor Use | Indoor and Outdoor |
| Dimmable | No |
| Smart Enabled | NO |
| Need Assembly | Yes |
Light Source
| Bulb Type | LED |
| Bulb Base | SMD |
| Light Source | Wire |
| Number of Bulb | Led Board Warm White Bulb Include |
| Voltage (V) | 220V |
| Maximum Wattage(W) | 12w |
Material
| Primary Material | Metal+Acrylic |
| Fixture Material | Metal |
| Shade Material | Acrylic |
Dimensions
| Product Weight (lb) | 4.4lbs |
| Body Height - Top to Bottom (inch) | 13.8inches |
| Body Length (inch) | 4.7 inches |
| Body Width (inch) | 3.7 inches |
Note
| The size is manually measured, there will be an error of 1-3cm. Because of the difference in light, there may be slight chromatic aberration. We appreciate your understanding Inadvance. We recommend that you'd better let a professional electrician to install it |





















