Bastro Modern Rectagulart Waterproof Outdoor Wall Lamp, Black/White
Inspiration
- You can use the Bastro Waterproof modern wall lamp in many places like gardens, hallways, and living rooms. It can be used in a lot of different ways and is timeless. This luminary can easily change the look of your outdoor space or create a warm and welcoming atmosphere inside. Its eye-friendly design makes it perfect for relaxing in the garden or reading a book.
| Light Information | |
| Type: | Wall Lamp |
| Style: | Bastro |
| Suggested Space Fit: | Garden; Corridor |
| Suggested Room Size: | 8-12㎡ |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor and Outdoor |
| Dimmable: | No |
| Smart Enabled: | No |
| Need Assembly: | Yes |
| Light Source | |
| Bulb Type: | LED Board |
| Bulb Base: | SMD |
| Light Source: | Wire |
| Number of Bulb: | 2pcs Led Board |
| Voltage (V): | 220V |
| Maximum Wattage(W): | 6W/12W |
| Material | |
| Primary Material: | Metal +Acrylic |
| Fixture Material: | Metal |
| Shade Material: | Acrylic |
| Dimensions | |
| Product Weight (lb): | 0.8 lbs/1.1 lbs |
| Chain/Cord Length (inch): | / |
| Overall Height (Hanging): | / |
| Chain/Cord Adjustable or Not: | / |
| Body Height - Top to Bottom (inch): | 3.5 inches |
| Body Length (inch): | 4.7 inches/7.1 inches |
| Body Width (inch): | 1.2 inches |
| Package Contents | |
| 1* Wall Light | |
| Note | |
|
|
Original: $40.12
-70%$40.12
$12.04












Description
Inspiration
- You can use the Bastro Waterproof modern wall lamp in many places like gardens, hallways, and living rooms. It can be used in a lot of different ways and is timeless. This luminary can easily change the look of your outdoor space or create a warm and welcoming atmosphere inside. Its eye-friendly design makes it perfect for relaxing in the garden or reading a book.
| Light Information | |
| Type: | Wall Lamp |
| Style: | Bastro |
| Suggested Space Fit: | Garden; Corridor |
| Suggested Room Size: | 8-12㎡ |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor and Outdoor |
| Dimmable: | No |
| Smart Enabled: | No |
| Need Assembly: | Yes |
| Light Source | |
| Bulb Type: | LED Board |
| Bulb Base: | SMD |
| Light Source: | Wire |
| Number of Bulb: | 2pcs Led Board |
| Voltage (V): | 220V |
| Maximum Wattage(W): | 6W/12W |
| Material | |
| Primary Material: | Metal +Acrylic |
| Fixture Material: | Metal |
| Shade Material: | Acrylic |
| Dimensions | |
| Product Weight (lb): | 0.8 lbs/1.1 lbs |
| Chain/Cord Length (inch): | / |
| Overall Height (Hanging): | / |
| Chain/Cord Adjustable or Not: | / |
| Body Height - Top to Bottom (inch): | 3.5 inches |
| Body Length (inch): | 4.7 inches/7.1 inches |
| Body Width (inch): | 1.2 inches |
| Package Contents | |
| 1* Wall Light | |
| Note | |
|
|





















