Artiq Modern Outdoor Rotatable Metal Spotlight Wall Lamp, Black
| Product Details | |
| Type | Outdoor Wall Lamp |
| Style | Artiq |
| Suggested Space Fit | Garden; Corridor |
| Suggested Room Size | 5-10㎡ |
| Indoor or Outdoor Use | Outdoor |
| Dimmable | No |
| Smart Enabled | No |
| Need Assembly | Yes |
| IP rate | IP65 |
| Light source | Wire |
| Light Source | |
| Bulb Included | Yes |
| Bulb Type | LED |
| Bulb Base | COB |
| Number of Bulb | 1 |
| Voltage (V) | 220V |
| Maximum Wattage(W) | 5W |
| Material | |
| Primary Material | Metal+Acrylic |
| Fixture Material | Metal |
| Shade Material | Acrylic |
| Weights & Dimensions | |
| Product Weight | 0.7 lbs |
| Chain/Cord Adjustable or Not | No |
| Size | See Image |
| Package Contents | |
| 1*Outdoor Wall Lamp | |
| Note | |
| The size is manually measured, there will be an error of 1-3cm. Because of the difference in light, there may be slight chromatic aberration. We appreciate your understanding Inadvance. We recommend that you'd better let a professional electrician to install it | |
Inspiration
-
Crafted from premium acrylic and sturdy metal, the rotating Metal Spotlight wall lamp delivers unparalleled outdoor illumination that seamlessly blends style and utility. The ease of installation and anti-rust function of this spotlight wall lamp prove its simplicity and dependability.
- The sleek black shade on the lamp lends it a distinct modern charm that emphasizes its aesthetic appeal. Whatever room it decorates, it should be whatever room it decorates. The sleek, contemporary look has been carefully designed to complement a variety of outdoor situations and blend seamlessly with a variety of architectural styles.
Original: $80.25
-70%$80.25
$24.07






Description
| Product Details | |
| Type | Outdoor Wall Lamp |
| Style | Artiq |
| Suggested Space Fit | Garden; Corridor |
| Suggested Room Size | 5-10㎡ |
| Indoor or Outdoor Use | Outdoor |
| Dimmable | No |
| Smart Enabled | No |
| Need Assembly | Yes |
| IP rate | IP65 |
| Light source | Wire |
| Light Source | |
| Bulb Included | Yes |
| Bulb Type | LED |
| Bulb Base | COB |
| Number of Bulb | 1 |
| Voltage (V) | 220V |
| Maximum Wattage(W) | 5W |
| Material | |
| Primary Material | Metal+Acrylic |
| Fixture Material | Metal |
| Shade Material | Acrylic |
| Weights & Dimensions | |
| Product Weight | 0.7 lbs |
| Chain/Cord Adjustable or Not | No |
| Size | See Image |
| Package Contents | |
| 1*Outdoor Wall Lamp | |
| Note | |
| The size is manually measured, there will be an error of 1-3cm. Because of the difference in light, there may be slight chromatic aberration. We appreciate your understanding Inadvance. We recommend that you'd better let a professional electrician to install it | |
Inspiration
-
Crafted from premium acrylic and sturdy metal, the rotating Metal Spotlight wall lamp delivers unparalleled outdoor illumination that seamlessly blends style and utility. The ease of installation and anti-rust function of this spotlight wall lamp prove its simplicity and dependability.
- The sleek black shade on the lamp lends it a distinct modern charm that emphasizes its aesthetic appeal. Whatever room it decorates, it should be whatever room it decorates. The sleek, contemporary look has been carefully designed to complement a variety of outdoor situations and blend seamlessly with a variety of architectural styles.





















