Jojo Pendant Light Vintage
Inspiration
- Customize your ambiance with black, white, or calm blue finishes. Its distinctive anti-cone dome shape adds interest and brightness, perfect for illuminating kitchen islands, dining rooms, living rooms, bedrooms, or hallways with warmth and style
| Product Details | |
| Fixture Design: | Jojo |
| Number of Lights: | 1 |
| Primary Material: | Metal |
| Shade Included: | Yes |
| Dry, Damp or Wet Location Listed: | Dry |
| Integrated LED: | No |
| Bulb Included: | Yes |
| Dimmable: | No |
| Base Type: | E27 |
| Voltage: | 220V |
| Maximum Wattage: | 10W |
| Power Source: | Wire |
| Smart Enabled: | No |
| Occasion: | Living Room, Dining Room, Bedroom |
| Dimensions | |
| Product Weight: | 2.87 lbs |
| Body Height - Top to Bottom: | 7.8 inches |
| Body Width - Side to Side: | 10.6 inches |
| Package Contents | |
| 1* Ceiling lamp with leds | |
| Note | |
| The size is manually measured, there will be an error of 1-3cm. Because of the difference in light, there may be slight chromatic aberration. We appreciate your understanding Inadvance. | |
Select Body Color
Select Wattage
Select The Color of Hanging Wire
From $40.13
Original: $133.76
-70%Jojo Pendant Light Vintage—
$133.76
$40.13















Description
Inspiration
- Customize your ambiance with black, white, or calm blue finishes. Its distinctive anti-cone dome shape adds interest and brightness, perfect for illuminating kitchen islands, dining rooms, living rooms, bedrooms, or hallways with warmth and style
| Product Details | |
| Fixture Design: | Jojo |
| Number of Lights: | 1 |
| Primary Material: | Metal |
| Shade Included: | Yes |
| Dry, Damp or Wet Location Listed: | Dry |
| Integrated LED: | No |
| Bulb Included: | Yes |
| Dimmable: | No |
| Base Type: | E27 |
| Voltage: | 220V |
| Maximum Wattage: | 10W |
| Power Source: | Wire |
| Smart Enabled: | No |
| Occasion: | Living Room, Dining Room, Bedroom |
| Dimensions | |
| Product Weight: | 2.87 lbs |
| Body Height - Top to Bottom: | 7.8 inches |
| Body Width - Side to Side: | 10.6 inches |
| Package Contents | |
| 1* Ceiling lamp with leds | |
| Note | |
| The size is manually measured, there will be an error of 1-3cm. Because of the difference in light, there may be slight chromatic aberration. We appreciate your understanding Inadvance. | |





















