Jojo Macaron Umbrella Pendant Light, 15 Color
- Vibrant Color Palette: Features a beautiful Morandi-inspired color palette with 15 delightful options.
- Modern Umbrella Design: Stylish and contemporary umbrella shape adds a unique touch to any room.
- Versatile Placement: Perfect for kitchens, dining rooms, bedrooms, or any space needing a pop of color.

| Product Details | |
| Type | Pendant Lamp |
| Style | Jojo |
| Suggested Space Fit | Bed Room;Dinning Room;Living Room |
| Suggested Room Size | 5㎡-10㎡ |
| Indoor or Outdoor Use | Indoor |
| Dimmable | / |
| Colour Temperature | Warm Light/White Light |
| Need Assembly | Yes |
| IP Rate | IP20 |
| Power Source | Hardwire |
| Light Source | |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Bulb Base | E27 |
| Voltage (V) | 110V-240V |
| Maximum Wattage(W) | 10W |
| Material | |
| Primary Material | Metal |
| Fixture Material | Metal |
| Shade Material | Metal |
| Dimensions | |
| Product Weight | / |
| Chain/Cord Adjustable or Not | no |
| Size | See Images |
| Package Contents | |
| 1* Pendant Light | |
| Note | |
| The size is manually measured, there will be an error of 1-3cm. Because of the difference in light, there may be slight chromatic aberration. We appreciate your understanding in advance. We recommend that you'd better let a professional electrician to install it | |
Select Color
Select Size
Select Lighting Colour:
From $48.16
Original: $160.52
-70%Jojo Macaron Umbrella Pendant Light, 15 Color—
$160.52
$48.16



















Description
- Vibrant Color Palette: Features a beautiful Morandi-inspired color palette with 15 delightful options.
- Modern Umbrella Design: Stylish and contemporary umbrella shape adds a unique touch to any room.
- Versatile Placement: Perfect for kitchens, dining rooms, bedrooms, or any space needing a pop of color.

| Product Details | |
| Type | Pendant Lamp |
| Style | Jojo |
| Suggested Space Fit | Bed Room;Dinning Room;Living Room |
| Suggested Room Size | 5㎡-10㎡ |
| Indoor or Outdoor Use | Indoor |
| Dimmable | / |
| Colour Temperature | Warm Light/White Light |
| Need Assembly | Yes |
| IP Rate | IP20 |
| Power Source | Hardwire |
| Light Source | |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Bulb Base | E27 |
| Voltage (V) | 110V-240V |
| Maximum Wattage(W) | 10W |
| Material | |
| Primary Material | Metal |
| Fixture Material | Metal |
| Shade Material | Metal |
| Dimensions | |
| Product Weight | / |
| Chain/Cord Adjustable or Not | no |
| Size | See Images |
| Package Contents | |
| 1* Pendant Light | |
| Note | |
| The size is manually measured, there will be an error of 1-3cm. Because of the difference in light, there may be slight chromatic aberration. We appreciate your understanding in advance. We recommend that you'd better let a professional electrician to install it | |





















