Dune Modern Bar Metal LED Wall Lamp, Black/Gold
| Product Details | |
| Type | Wall Light |
| Style | Dune |
| Suggested Space Fit | Bedroom ; Living Room |
| Suggested Room Size | 10-15㎡ |
| Indoor or Outdoor Use | Indoor |
| Dimmable | NO |
| Colour Temperature | 3000K |
| Smart Enabled | / |
| Need Assembly | Yes |
| IP Rate | IP20 |
| Power Source | Hardwire |
| Light source Information | |
| Bulb Included | Led Stripe |
| Voltage (V) | 110V-240V |
| Maximum Wattage(W) | / |
| Material | |
| Primary Material | Metal |
| Fixture Material | Acrylic |
| Shade Material | / |
| Dimensions | |
| Product Weight | / |
| Chain/Cord Adjustable or Not | Not |
| Size | See Images |
| Package Contents | |
| 1* Wall Light | |
| Note | |
| The size is manually measured, there will be an error of 1-3cm. Because of the difference in light, there may be slight chromatic aberration. We appreciate your understanding in advance. We recommend that you'd better let a professional electrician to install it | |
Inspiration
- Become the epitome of sophisticated luxury with the enchanting black/gold finish of our wall light. This luxurious colour combination will enhance any room and give it an aura of luxury and grandeur. Elegant black exudes mystery and depth, while shimmering gold adds a touch of noble glamor. This beautiful palette of colours is sure to make your living quarters more sophisticated and enticing, whether you're looking for boldness or subtlety.
- The Long Modern Bar Metal LED Wall Light is a modern take on classic design. Its elongated silhouette and slim profile redefine contemporary design, adding sophistication and charm to your living space.The minimalist aesthetic allows for seamless integration into existing interiors, and the elongated shape adds a dynamic element to any room. This wall light can be used as a single, double-sided or multi-dimensional fixture, creating an alluring focal point that will leave enduring impressions on both eyes and ears.
- This black/gold LED wall light is a modern, long-lasting metal bar that can brighten up your space and add radiance.This light fixture is the perfect complement to any decor, whether you prefer it on your bedroom or in your living room, and it can transform any space into a sanctuary of warmth and refinement. With its lustrous shine and timeless design, it can seamlessly integrate with any space in your home, from a cozy reading room to upscale dining areas.Our wall lights bring a sense of effortless elegance and luxury to your living space.
Select Color
Select Light source
From $44.14
Original: $147.14
-70%Dune Modern Bar Metal LED Wall Lamp, Black/Gold—
$147.14
$44.14






Description
| Product Details | |
| Type | Wall Light |
| Style | Dune |
| Suggested Space Fit | Bedroom ; Living Room |
| Suggested Room Size | 10-15㎡ |
| Indoor or Outdoor Use | Indoor |
| Dimmable | NO |
| Colour Temperature | 3000K |
| Smart Enabled | / |
| Need Assembly | Yes |
| IP Rate | IP20 |
| Power Source | Hardwire |
| Light source Information | |
| Bulb Included | Led Stripe |
| Voltage (V) | 110V-240V |
| Maximum Wattage(W) | / |
| Material | |
| Primary Material | Metal |
| Fixture Material | Acrylic |
| Shade Material | / |
| Dimensions | |
| Product Weight | / |
| Chain/Cord Adjustable or Not | Not |
| Size | See Images |
| Package Contents | |
| 1* Wall Light | |
| Note | |
| The size is manually measured, there will be an error of 1-3cm. Because of the difference in light, there may be slight chromatic aberration. We appreciate your understanding in advance. We recommend that you'd better let a professional electrician to install it | |
Inspiration
- Become the epitome of sophisticated luxury with the enchanting black/gold finish of our wall light. This luxurious colour combination will enhance any room and give it an aura of luxury and grandeur. Elegant black exudes mystery and depth, while shimmering gold adds a touch of noble glamor. This beautiful palette of colours is sure to make your living quarters more sophisticated and enticing, whether you're looking for boldness or subtlety.
- The Long Modern Bar Metal LED Wall Light is a modern take on classic design. Its elongated silhouette and slim profile redefine contemporary design, adding sophistication and charm to your living space.The minimalist aesthetic allows for seamless integration into existing interiors, and the elongated shape adds a dynamic element to any room. This wall light can be used as a single, double-sided or multi-dimensional fixture, creating an alluring focal point that will leave enduring impressions on both eyes and ears.
- This black/gold LED wall light is a modern, long-lasting metal bar that can brighten up your space and add radiance.This light fixture is the perfect complement to any decor, whether you prefer it on your bedroom or in your living room, and it can transform any space into a sanctuary of warmth and refinement. With its lustrous shine and timeless design, it can seamlessly integrate with any space in your home, from a cozy reading room to upscale dining areas.Our wall lights bring a sense of effortless elegance and luxury to your living space.





















