Enya Glass Cylinder Modern Wall Light
Inspiration
The Enya Glass Cylinder Modern Wall Light, crafted from durable metal and glass, embodies elegance. Its distinctive cylinder shape comes in timeless copper, black, or silver, offering versatile sophistication. Perfect for enhancing ambiance and light in your bedside, bedroom, living room, or hallway, this wall light seamlessly blends with any decor.
| Product Details | |
| Type | Wall Lamp |
| Style | Enya |
| Suggested Space Fit | Bathroom;Living Room;Bedroom |
| Suggested Room Size | 3-8㎡ |
| Indoor or Outdoor Use | Indoor |
| Dimmable | No |
| Smart Enabled | No |
| Need Assembly | Yes |
| IP rate | IP20 |
| Power source | Wire |
| Light Source | |
| Bulb Included | Yes |
| Bulb Type | Halogen |
| Bulb Base | E14 |
| Number of Bulb | 1Pcs Warm Light Halogen Bulb Include |
| Voltage (V) | 110-220V According To Your Country |
| Maximum Wattage(W) | 5W |
| Material | |
| Primary Material | Metal+Glass |
| Fixture Material | Metal |
| Shade Material | Glass |
| Dimensions | |
| Product Weight | 2.6KG |
| Chain/Cord Adjustable or Not | No |
| Size | See Image |
| Package Contents | |
| 1*Wall Lamp | |
| Note | |
| The size is manually measured, there will be an error of 1-3cm. Because of the difference in light, there may be slight chromatic aberration. We appreciate your understanding In advance. We recommend that you'd better let a professional electrician install it | |







Description
Inspiration
The Enya Glass Cylinder Modern Wall Light, crafted from durable metal and glass, embodies elegance. Its distinctive cylinder shape comes in timeless copper, black, or silver, offering versatile sophistication. Perfect for enhancing ambiance and light in your bedside, bedroom, living room, or hallway, this wall light seamlessly blends with any decor.
| Product Details | |
| Type | Wall Lamp |
| Style | Enya |
| Suggested Space Fit | Bathroom;Living Room;Bedroom |
| Suggested Room Size | 3-8㎡ |
| Indoor or Outdoor Use | Indoor |
| Dimmable | No |
| Smart Enabled | No |
| Need Assembly | Yes |
| IP rate | IP20 |
| Power source | Wire |
| Light Source | |
| Bulb Included | Yes |
| Bulb Type | Halogen |
| Bulb Base | E14 |
| Number of Bulb | 1Pcs Warm Light Halogen Bulb Include |
| Voltage (V) | 110-220V According To Your Country |
| Maximum Wattage(W) | 5W |
| Material | |
| Primary Material | Metal+Glass |
| Fixture Material | Metal |
| Shade Material | Glass |
| Dimensions | |
| Product Weight | 2.6KG |
| Chain/Cord Adjustable or Not | No |
| Size | See Image |
| Package Contents | |
| 1*Wall Lamp | |
| Note | |
| The size is manually measured, there will be an error of 1-3cm. Because of the difference in light, there may be slight chromatic aberration. We appreciate your understanding In advance. We recommend that you'd better let a professional electrician install it | |





















